Festivaluri, premii

2015

Gyöngyi Fazekas: Catachresis

  • Festivalul Internaţional de Film de Scurt-metraj Alter-Native, ed. 24 (2015) – în competiție
  • Festival de Finos Filmes, Brazilia (2016) – în competiție

Kati Besenyei: #mirror

  • Festivalul de Film de la Cannes, Short Film Corner (2016) – Romanian Short Waves 9. – în program
  • Festivalul Internaţional de Film de Scurt-metraj Alter-Native, ed. 24 (2015) – în competiție
  • Festivalul Internaţional de Film Transilvania – în competiția locală

Molnár Luca, Debreczeni Zoltán: Orbire citadină

  • MONSTRA - Lisbon Animated Film Festival (2016) - International Super Shorts Competition – în competiție

Pucz Dani, Konstantinos Terlikkas: The Man and the Trees

  • Zero Budget Film Festival Sheffield (2015) – în competiție
  • Kinolit Film Festival, Moscova (2015) – în competiție
  • AnimArte International Animation Festival, Rio de Janeiro (2015) – în competiție
  • Animateka, Ljubljana (2015) – în competiție
  • Cambodia International Film Festival, Kambodja (2015)  – în competiție
  • DCIFF, Washington DC (2015) – în competiție
  • Săptămâna Filmului Maghiar, a 2-a ediție, Budapesta (2016) – în competiție
Fazekas Gyöngyi: Képzavar

2014

Gyöngyi Fazekas: Saudade

  • 23. Alter-Native Festivalul Internaţional de Film de Scurt-metraj (2014) – în competiţie
  • Mediawave, Ungaria (2015) – în competiție
  • BIG Festival (2015) – premiul pentru cea mai bună regie
  • Festivalul „Friss Hús” a 3-a ediție, Ungaria (2015) - în competiție
  • Calpabio International Film Festival, ediția 22. Calpabio - în competiție

Alexandra Kocsis, Tamás Kőszegi: Furtuna

  • Animasiv 8 Internacional animation festival, Mexic (2015) – în competiție
  • Mediawave, Ungaria (2015) – în competiție
  • BIG Festival (2015) – premiul 3.
  • MEME PAS PEUR Festival - International Fantastic Film Festival of Reunion Island (2015)  – în competiție
  • Busho 2015, Hungarian Panorama program
  • Festivalul Național de Film, Ungaria (2015) – cea mai bună animație
  • Festivalul ”Totál Plán”, Ungaria (2016) – premiul 1.

Kruppa Noémi: Bestiarium

  • Festivalul „Friss Hús” a 3-a ediție, Ungaria (2015) - în competiție
  • Festivalul KAFF, ediția 12., Ungaria (2015) - în competiție

Debreczeni Zoltán, Molnár Luca: Colegi de cameră

  • Festivalul KAFF, ediția 12., Ungaria (2015) - în competiție
Kőszegi Tamás, Kocsis Alexandra: Vihar

2013

Ildiko Köllő Heartbox

  • TIFF, Cluj-Napoca (2014) – filme locale – în competiție
  • Mediawave, Ungaria (2014) – în competiție

Botond Mathe: Sistemul

  • Cineshufle Cluj (2014) – premiul publicului
Máthé E. Botond: Rendszer

2012

Regina Bacsa: Industrial Boogie

  • Kecskemét Animation Film Festival (2013) – în competiție
  • Holland Animation Film Festival , Utrecht(2014) – în competiție, animații studențești
  • Primanima , Budapesta (2012) – în competiție

Orsolya Láng: Philemon și Baucis

  • Kecskemét Animation Film Festival (2013) – SAFT – premiul 3

Anna Búzás: Final Cut

  • Animest, București (2013) – în competiție
  • Black Film Festival, Elveția (2013) – în competiție
  • Kecskemét Animation Film Festival (2013) – SAFT – premiul publicului

Melinda Kádár: Credo

  • Animest, București (2013) – în competiție
Láng Orsolya: Philemon és Baucis

2011

Attila Bán: Breath

  • 11. Festivalul Internațional de Film Transilvania (2012) – în competiție scurtmetraje românești
  • 58. Festivalul Naţional de Film Independent Ungaria (2011) – premiul 2.
  • 19. Festivalul Naţional de Filme Studenţeşti (2012) – premiul MTVA

József László: Capul

  • Tres Court Romania (2012) – cel mai bun scurt-metraj, competiția filme românești
Bán Attila: Szufla

2010

Szilárd Gergely: Hello Tourist

  • 2. Festivalul de Film de Animaţie Metrion (2010) – în competiţie
  • 4. Kinofest (2010) – în competiţie
  • 10. Festivalul de Film de Animaţie de la Kecskemét (2011) – proiecţie specială

Tihamér Török: Clinică

  • 2. Filmul de Piatră (2010) – în competiţie
  • 42. Săptămâna Filmului Maghiar (2011) – proiecţie specială
  • 12. Festival International des Très Courts (2010) – în competiţie
  • 6. Anim’est (2011) – în competiţie
  • 10. Festivalul Internaţional de Film Transilvania (2011) – în competiţia locală

József László: Groapa

  • 42. Săptămâna Filmului Maghiar (2011) – proiecţie specială
  • 19. Alter-Native Festivalul Internaţional de Film de Scurt-metraj (2011) – în competiţie

Klára Balázs: Dansul

  • 10. Festivalul de Film de Animaţie de la Kecskemét (2011) – proiecţie specială
  • 6. Anim’est (2011) – în competiţie
Gergely Szilard: Hello Tourist

2009

Püsök Botond: Stop înger

  • 38. Festivalul de Film Independent din Ungaria de Est şi Sud (2010) – premiul pentru cel mai bun scurt-metraj
  • 57. Festivalul Naţional de Film Independent Ungaria (2010) – în competiţie
  • 7. Naoussa International Film Festival (2010) – în competiţie

Attila Bertóti: Patruzeci şi patru de cinteze mititele

  • 10. Festivalul de Filme de Animaţie de la Kecskemét (2009) – proiecţie specială
Bertóti Attila: Negyvennégy pici pinty

2008

Gábor Hörcher: Compot

  • 40. Săptămâna Filmului Maghiar (2009) – în competiţie
  • 17. Alter-Native Festivalul Internaţional de Film de Scurt-metraj (2009) – în competiţie
  • 20. Trieste Film Festival (2009) – în competiţie
  • 15. Regensburger Kurzfilmwoche (2009) – în competiţie
  • 5. Kurzundschön Internationaler für Junge Kreative (2009) – premiul special WDR
  • 40. Festivalul de Scurt-metraje Budapesta (2009) – în competiţie
  • 1. Tirana First Step Film Festival (2010) – în competiţie

Klára Balázs: Aşteptare

  • 1. SzAFT – Festivalul Creatorilor Independenţi de Filme de Animaţie (2009) – premiul al 2-lea

Réka Kassay: Poveste de seară

  • 1. Filmul de Piatră (2009) – premiul pentru cel mai bun film de animaţie
  • 9. CineMaIubit (2008) – în competiţie
  • 5. Festivalul Internaţional de Film de Animaţie Animateka (2008) – în competiţie
  • 6. Anilogue (2008) – proiecţie specială
  • 12. CineMaIubit (2008) – în competiţie
  • 2. Ffest (2008) – în competiţie
  • Competiţia on-line al animationmagazine.eu (2009) – cel mai bun film de animaţie din România (pe baza voturilor)
  • 12. Festival du Court Métrages de Bruxelles (2009) – proiecţie specială
  • 8. Festivalul de Film de Animaţie de la Kecskemét  (2009) – în competiţie
  • 6. CineFest (2009) – în competiţie
  • 4. Anim'Est (2009) – în competiţie
  • 5. Muuuvi (2009) – în competiţie
  • GoShort (2010) – în competiţia locală

Samu Visky: Amantă. Ucigaşă

  • 15. Festivalul Naţional de Filme Studenţeşti Polifilm (2008) – Premiul Matkocsik András

Zsombor Csont: Văzătorul

  • 16. Alter-Native Festivalul Internaţional de Film de Scurt-metraj (2008) – în competiţie

Kincső Bakó: Bicicleta

  • 15. Festivalul Naţional de Filme Studenţeşti Polifilm (2008) – în competiţie
  • 4. Cambridge International Super 8 Film Festival (2010) – în competiţie
  • 11. Dresdner Schmalfilmtage (2010) – în competiţie

Botond Püsök: Andreea noastră

  • 5. Festivalul de Film din Göcsej (2009) – premiul al 2-lea
  • 3. Best Film Festival (2009) – premiu special

Márton Szirmai: În familie

  • 1. A.R.E.S. Short Film Festival (2009) – în competiţie
  • 41. Săptămâna Filmului Maghiar (2010) – în competiţie
Bakó Kincső: A bicikli

2007

Tihamér Török: Easy Life

  • 1. Kukkerfest (2008) – premiul al 3-lea
  • 5. Festivalul Internaţional de Film de Animaţie Animateka (2008) – proiecţie specială
  • 3. Anim'est (2008) – în competiţie
  • 4. Muuuvi Fest (2008) – premiul special al juriului
  • 4. Simultan Festival (2008) – în competiţie
  • 11. Freewaves HollyWould Festival (2008) – în competiţie
  • 2. Filmul de Piatră (2010) – în competiţie
  • 4. Crosstalk Video Art Festival (2011) – în competiţie

Ádám Breier: Trip

  • 40. Săptămâna Filmului Maghiar (2009) – în competiţie

Réka Kassay: Centrala termică

  • 4. Muuuvi Fest (2008) – în competiţie
  • Asifa – International Animation  Contest for the Web – în selecţia finală de 10 filme
Török Tihamér: Easy Life

2006

László Csuja: Rozar

  • 38. Festivalul de Film Independent de la Budapesta (2007) – diplomă de merit

László Csuja: Totdeauna primul

  • 14. Festivalul Internaţional de Film de Amatori Faludi (2009) – premiul a 2-lea
Csuja László: Rózsafüzér

2005

Szabolcs Tóth: William şi Artur

  • 13. Alter-Native Festivalul Internaţional de Film de Scurt-metraj (2005) – premiul special al juriului

László Csuja: Fum de ţigară

  • 37. Săptămâna Filmului Maghiar (2006) – în competiţie
  • 53. Festivalul Naţional al Filmului Independent Ungaria (2006)
  • 2. Asterfest International Film Festival (2006) – în competiţie
  • 3. Cinefest (2006) – în competiţie
  • 2. Busho Vision (2006) – în competiţie

Attila Bán: Extremă

  • 13. Alter-Native Festivalul Internaţional de Film de Scurt-metraj (2005) – în competiţie

Cecília Felméri: Semnal

  • 8. Festivalul de Film de Animaţie KAFF (2007) – în competiţie
Csuja László: Szivarfüst

2003

Attila Bertóti: Sfoară, hârtie, foarfecă

  • 1. Muuuvi Fest (2005) – premiul special oferit de Radio Târgu Mureş
  • 11. Alter-Native Festivalul Internaţional de Film de Scurt-metraj (2003) – în competiţie

2002

Attila Bertóti: Urmărire

  • 10. Alter-Native Festivalul Internaţional de Film de Scurt-metraj (2002) – în competiţie
Bertóti Attila: Hajsza